Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Join the forum, it's quick and easy

Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Bleja Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011)

    Miodrag Irić
    Miodrag Irić
    Administrator
    Administrator


    Virgo Broj poruka : 382
    Poeni : 5078
    Datum upisa : 2012-01-12
    Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011) Empty Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011)

    Komentar  Miodrag Irić Fri Jan 13 2012, 02:28

    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011) A-lone10

    Evo jednog ostvarenja koje me je držalo jako dugo u neodlučnosti kako uopšte da ga ocenim, tj. koju ocenu zaslužuje: beskrajno malu, jer je stravično glup, ili sasvim solidnu, jer ima finih momenata. Znam da vam zvuči poprilično kontradiktorno, ali i meni, tako da hajde da uronimo u samu problematiku i manemo se teškog žargoniziranja koga se laćaju „profesionalni“ kritičari koje vi, naravno, ne čitate.
    U pitanju je nezavisna britanska produkcija, što mi se dopalo na samom početku jer treba imati vere u male studije i neotkrivene reditelje. Posle kratkog prologa koji je delovao uvod u klasičan planinarski film, stižemo do poente gde pet planinara kreće na jednu od svojih standardnih ruta. U beskućima prelepih škotskih planina nailaze na čudnu cevku iz koje dopire zvuk. Malo kopanja i malo kenjanja će ih dovesti do jezive jame u kojoj očito kidnaperi štekaju malu devojčicu za koju se ispostavlja da priča samo – srpski. U želji da nađu najbliži put do civilizacije ekipa se razdvaja ne znajući da su kidnaperi u blizini. I da… imaju puške.
    Prelepo snimljen i sasvim solidno režiran film sa verovatno besmisleno malo keša nam uliva nadu da nešto kvalitetno svuda može biti urađeno. Ipak, očito niska inteligencija likova nas baca u u očaj. Kroz ceo fillm nas podsećaju na retardirane jelene koji pri begu od lovaca istrčavaju na autoput. Film nema heroje čak ni u naznakama dok nam jedino kidnaperi deluju hladnokrvni i smisleni. Rasplet je isto tako bled i pored toga što je publika strasno zgotivila ovaj film ja mu dajem samo prelaznu ocenu.

    Naziv: A.Lonely.Place.to.Die.LIMITED.DVDRip.XviD-DoNE
    Trajanje: 99 min
    Veličina: 700 MB
    Video: Xvid – 640 x 256 – 890 kbps
    Audio: MP3 2.0 – 128 kbps VBR

    Link za skidanje: http://www.megaupload.com/?d=H5IG06GV
    poppy
    poppy
    Aktivan član
    Aktivan član


    Broj poruka : 74
    Poeni : 4638
    Datum upisa : 2012-01-12

    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011) Empty Re: Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011)

    Komentar  poppy Fri Jan 13 2012, 02:29

    Dobar gledao... 10+ Very Happy
    Miodrag Irić
    Miodrag Irić
    Administrator
    Administrator


    Virgo Broj poruka : 382
    Poeni : 5078
    Datum upisa : 2012-01-12
    Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011) Empty Re: Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011)

    Komentar  Miodrag Irić Fri Jan 13 2012, 02:34

    Znao sam da ce vam se svideti,ja ga nisam gledao ali planiram da ga gledam Very Happy Very Happy Very Happy

    Sponsored content


    Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011) Empty Re: Filmomanija: A Lonely Place to Die (2011)

    Komentar  Sponsored content


      Danas je Thu May 16 2024, 19:43