Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

LŠ: Poraz Zvezde u Pezaru Empty LŠ: Poraz Zvezde u Pezaru

Komentar  Miodrag Irić Fri Jan 13 2012, 11:03

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u Ligi šampiona na gostovanju u Pezaru od Skavolinija - 3:0 (25:23, 25:17, 25:22), posle 77 minuta igre. Utakmica je odigrana u dvorani "Palakampanara" pred 1.000 gledalaca. Skavolini je, dakle, i u drugom odmeravanju snaga sa mladim timom Crvene zvezde osvojio maksimalan broj bodova.

LŠ: Poraz Zvezde u Pezaru La10

Iako su crveno-bele dobro otvorile meč, imale prednost u većem delu prvog seta, domaćin je napravio preokret i osvojio početni set. Spasile su Bjelica i drugarice dve set lopte, ali iskusni italijanski sastav nije dozvolio iznenađenje.

U nastavku, izabranice trenera Ratka Pavličevića su imale dosta problema na prijemu. Skavolini je kontrolisao igru i rezultat, konstantno imao tri do četiri poena prednosti, u završnici i osam poena viška(19:11), pa je bez većih napora rešio i drugi set u svoju korist.

Crveno bele su zaigrale kvalitetnije u trećoj deonici. Vodile su 8:3 na prvom tehničkom tajm-autu, najviše zahvaljujući dobrom servisu i bloku, imale su i 12:10 kasnije i 17:15 ali domaće su vraćale rezultatsku ravnotežu. Bile su Bjelica i drugarice blizu osvajanja drugog seta u ovogodišnjem izdanju elitnog klupskog takmičenja. Dobro su se nosile s pritiskom Italijanki, spasile tri meč lopte, ipak Nemica Brinker donela je Skavoliniju odlučujući poen, odnosno plasman u Plej of fazu takmičenja .

Poslednji meč u E grupi CEV Lige šampiona Crvena zvezda igra 17. januara, u dvorani "Šumice" ugostiće poljsku Fakro Mušinu.