Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Join the forum, it's quick and easy

Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Bleja Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Globalno zagrevanje ugrožava opstanak Maldiva

    avatar
    darije
    Član
    Član


    Broj poruka : 5
    Poeni : 4513
    Datum upisa : 2012-01-21

    Globalno zagrevanje ugrožava opstanak Maldiva Empty Globalno zagrevanje ugrožava opstanak Maldiva

    Komentar  darije Sun Jan 29 2012, 07:54

    Globalno zagrevanje planete je tema koja se već dugo vremena povlači po naučnom svetu. Da li se naša planeta zaista zagreva zbog našeg uticaja ili je to samo prelazna faza, to se još sa sigurnošću ne zna, ali evo jedne vesti koja će osvežiti započete rasprave.

    Mesto dešavanja su Maldivi.

    Predsednik države, koja bi mogla biti prva koja je direktno ugrožena od globalnog zagrevanja planete, je zamolio vlasti Autralije da se pripreme da prime veliki broj izbeglica, koje će potražiti novo mesto za život.

    Mohamed Našid (Mohamed Nasheed), je izjavio da njegova vlada ozbiljno razmatra tlo Australije kao novo mesto za život (za vladu i njene podanike), ako se desi da se mali arhipelag Maldiva nađe ispod morske površine. Sve kao posledica globalnog zagrevanja.

    Više vesti iz sveta nauke na sajtu
    nauka.rs
    Miodrag Irić
    Miodrag Irić
    Administrator
    Administrator


    Virgo Broj poruka : 382
    Poeni : 5078
    Datum upisa : 2012-01-12
    Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

    Globalno zagrevanje ugrožava opstanak Maldiva Empty Re: Globalno zagrevanje ugrožava opstanak Maldiva

    Komentar  Miodrag Irić Sat Feb 04 2012, 21:16

    Da,mislinm da je clanak dobar i da je ova vest dobra.Trebalo bi da podignemo malo svest o globalnom zagrevanju,jedini je problem to sto ljudi misle:"Sto bih se ja brinuo za Zemlju,to se nece desiti dok sam ja ziv".Ali ce se desiti kada taj i taj umru.Za buduce narastaje nece biti dobro! affraid affraid affraid

      Danas je Thu May 16 2024, 19:47