Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Join the forum, it's quick and easy

Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Bleja Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Škola prepisivanja

    Miodrag Irić
    Miodrag Irić
    Administrator
    Administrator


    Virgo Broj poruka : 382
    Poeni : 5063
    Datum upisa : 2012-01-12
    Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

    Škola prepisivanja Empty Škola prepisivanja

    Komentar  Miodrag Irić Tue Mar 26 2013, 03:51

    Varanje,ili prepisivanje je rezultat zaboravljanja stvari koje će vam trebati kasnije u životu.
    Tako da se uvek više preporučuje naučiti za ispit,pored prepisivanja.

    Ako ste pametni,ne treba prepisivati,već po pamćenju formula ćete se setiti mnogih drugih stvari iz gradiva.

    Uvek je dobro prvo naučiti,i koristiti prepisivanje kao neku vrstu podrške,kao neko drugo rešenje. Ovo će smanjiti rizik od toga da budete uhvaćeni,zato što vam puškice neće puno trebati. Ako ste učili,a ne znate odgovor na pitanje,uvek možete da se oslonite na ono što ste pripremili za prepisivanje.

    Kada varate,tj. prepisujete,svaki put koristite drugi način prepisivanja. Ovo će smanjiti rizik od toga da budete otkriveni.

    Uvek ćete biti manje osumnjičeni za prepisivanje ako ste dobar učenik (barem se pretvarate da jeste),kada radite redovno domaći,kada ste tihi na času,i kada ne ometate nastavu. Profesori jednostavno obraćaju manju pažnju prema takvim učenicima. A i ako vas nekad uhvate,sigurno vas neće izbaciti sa časa,jer će se u sebi setiti kako ste primeran učenik,i kako nikada niste uradili ništa loše na njihovim časovima.

    U mnogim profesijama,trebaće vam znanje koje ste stekli jer ste učili,a ne ono što ste prepisivali,to će kad tad pasti u zaborav. Isto tako morate znati da možda i nastavnici imaju pristup internetu.


    Ovako,postoje nekoliko vrste nastavnika,tj. profesora:

    Vrsta profesora: Rizik od Otkrivanja (1-10):

    1. Oni koji vole da sede || - 2
    2. Pasivni Šetači,oni koji povremeno šetaju |||| - 4
    3. Stojači - Oni koji stoje celo vreme u jednom mestu |||||| - 6
    4. Šetači - Oni koji stalno obilaze |||||||| - 8

    1.Metod noktiju i prstiju
    Napišite podatke na svojim noktima i na donjoj strani prstiju (suprotnoj od noktiju),što sitnije i što čitljivije,sigurno nećete upasti u nevolju zbog gledanja u nokte i prste. Ako nastavnik posumnja nešto,spremite duge rukave i gumicu. Znate za šta vam je to već potrebno,da ne objašnjavam.

    2.Nevidljiva Olovka
    Definitivno najbolji način za prepisivanje. Iz sopstvenog iskustva znam. Olovka je kao svaka normalna olovka,samo što na njenom poklopcu možete videti lampicu sa ultravioletnom svetlošću (ništa opasno),koja služi za osvetljavanje napisanog teksta (to je specijalna olovka,ne znam baš da li je to tačno ali sam čuo da koristi neku vrstu kiseline kao municiju koja se samo može osvetliti ultravioletnom svetlošću sa vrha poklopca olovke.) Veoma prosto,napišeš tekst na papiru,profesor će misliti da je prazan i neće ništa posumnjati. Sve ostalo je na vama. Meni je ovo uspelo na okružnom takmičenju iz istorije,vama će sigurno da uspe u običnoj školi.

    3.Dugački Rukavi
    Naslov vam sve govori. Morate da imate neki duks sa dugim rukavima. Prvo,iseći komad papira u obliku duguljastog pravugaonika (što duže,to bolje,zavisi od vaših rukava). Drugo,na isečenom papiru napisati sve potrebno za test,sve informacije,formule,tekst za prepisivanje itd. Treće,uzmite lepljivu traku(providnu naravno),i njome za rukav zalepite jednu stranu pravougaonika (neka lepljiva traka bude što duža,da bi druga strana pravougaonika komotno mogla da se smesti unutar rukava). Na dan ispita,proveriš da li sve funkcioniše kako treba,obavezno poneseš rezervnu lepljivu traku i GG,sve ostalo je na vama,sve zavisi od vaše veštine prepisivanja. Ovo sam radio puno puta kada sam imao testove koji su sadržali obilna pitanja,sa masivnim i dugim odgovorima.

    4.Ispodklupni Metod
    Ponovo,naslov govori sve. Ništa komplikovano,potreban je samo papir i lepljiva traka. Napisati sve potrebno za prepisivanje na listu formata A5 ili A6,i zalepiti ispod klupe. Stranu papira bližu vama oblepiti bolje i sigurnije (ako se ta strana odlepi,ode papir na zemlju),a drugu stranu papira oblepiti onoliko koliko vi mislite da je dovoljno (obavezno obratite pažnju na to da taj kraj papira morate odlepiti tokom testa da bi ste mogli da prepišete). I to je to,ništa komplikovano,veoma prosto i lako. Ovaj metod sam koristio kod onih profesora koji vole da šetaju,jer kad god prodju pored mene,a meni je druga strana papira odlepljena,podignem kolena i čovek može samo da se slika i da gubi vreme dok stoji pored mene,a ostali furaju u zadnju brzinu.

    5.Metod Otvoren Ranac
    Veoma lako,sedeti do zida,i ostaviti ranac otvoren sa otvorenom sveskom NA njemu. Nije baš efikasno,ali nema boljeg rešenja u zadnjih 5 minuta kada ništa ne znate. :tooth: Dovoljno za 2 ili 3,samo da nije 1.

    6.Metod Tapkanje Nogama
    Ovaj metod možete koristiti samo ako je u pitanju test u kome se samo zaokružuju odgovori. Jednostavno nadjite nekog štrebera u odeljenju,koji bi sedeo 2 glupe ispred ili iza vas. Dogovorite se oko signala,npr.:

    Jedan udarac nogom o pod - Odgovor pod A
    Dva udarca nogom o pod - Odgovor pod B

    Skapiraćete već sve ostalo. Smile Samo pazite da ne zalutate,ako promašite jedan odgovor,sve ostalo bi mogli da promašite,bitna je koncentracija.

    7.Metod Ahilove Tetive
    Nabavite parče papira,i na njemu napišite sve potrebno. Uzeti lepljivu traku i zalepiti papir za zadnji deo patike (Inače deo Ahilove tetive). Sve ostalo je veoma prosto,ako profesor posumnja nešto,samo spustite noge dole,sve će biti ok,sigurno neće da vam gleda u noge.

    8.Metod Mobilnog Telefona
    Ako imate mobilni telefon i ako imate jaku kameru sa dobrom rezolucijom,slikati moguća pitanja i odgovore iz knjige. Da vam ne objašnjavam ostalo,potrudite se da ne budete previše providni dok držite mobilni u krilo,ostalo zavisi od vaše veštine prepisivanja. Probao sam ovo mnogo puta,i u 80% slučajeva mi je uspelo.

    9.MP3 Metod (Audio Metod)
    Ovaj metod je veoma prost,jednostavno vam trebaju samo telefon i slušalice. Snimite svoj govor i moguće odgovore na pitanja,i sačuvajte ih u posebnom folderu (radi lakše organizacije). Ako vam se padne neko pitanje čiji odgovor imate u svom telefonu,bingo. Preporučujem sporije čitanje dok snimate. Ovaj metod je dobar ako sedite do zida,a slušalica vam se nalazi u uvetu sa čije je strane zid, i za profesore koji vole da šetkaju okolo.

      Danas je Wed May 01 2024, 23:45