Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Join the forum, it's quick and easy

Bleja Forum

Dobrodošli na Bleja Forum. Ako se niste registrovali registrujte se, a ako jeste ulogujte se i uživajte.

Bleja Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Bivši astronaut će komandovati zvezdanim brodom

    avatar
    darije
    Član
    Član


    Broj poruka : 5
    Poeni : 4513
    Datum upisa : 2012-01-21

    Bivši astronaut će komandovati zvezdanim brodom Empty Bivši astronaut će komandovati zvezdanim brodom

    Komentar  darije Fri Jan 27 2012, 05:04

    Ova vest, po mom mišljenju, može uvesti svemirsko istraživanje u novo doba…

    Primarna agencija, u okviru Pentagona, koja se bavi istraživanjima, se upustila u zanimljiv projekat, a za vođu tog poduhvata su izabrali bivšeg astronauta. Ideja ogromnog projekta koji se naziva 100-Year Starship (stogodišnji zvezdani brod) je da se čovečanstvo ubrzanim korakom približi zvezdama i njihovom aktivnom istraživanju.

    DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) i NASA su sponzori pomenutog projekta.

    Astronaut koji će voditi ovaj projekat je niko drugi do Mae Džejmison (Mae Jemison) – prva afro-američka žena koja je otišla u svemir (i vratila se).

    Više na:
    nauka.rs
    Miodrag Irić
    Miodrag Irić
    Administrator
    Administrator


    Virgo Broj poruka : 382
    Poeni : 5078
    Datum upisa : 2012-01-12
    Godina : 26
    Lokacija : Odžaci

    Bivši astronaut će komandovati zvezdanim brodom Empty Re: Bivši astronaut će komandovati zvezdanim brodom

    Komentar  Miodrag Irić Sat Feb 04 2012, 21:14

    Zanimljiv clanak,ali me zanima da li je uopste moguce da bivsi astronaut komanduje zvezdanim brodom,koliko ja znam kada astronauti odu u penziju ne mogu se vratiti iz nje Very Happy Very Happy Very Happy

      Danas je Thu May 16 2024, 17:51